Rękawiczki

Rękawiczki rowerowe

W ofercie naszego sklepu rowerowego posiadamy szeroki wybór rękawiczek rowerowych dedykowanych na każde warunki. Jazda w rękawiczkach rowerowych niesie za sobą wiele korzyści o każdej porze roku. Dlatego warto mieć w swojej rowerowej garderobie różne modele rękawiczek, które zapewnią optymalny komfort w każdej sytuacji. Jazda w rękawiczkach zdecydowanie poprawia komfort jazdy, a chwyt kierownicy staje się zdecydowanie bardziej pewny. Dodatkowo rękawiczki chronią dłonie przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, a w przypadku jazdy w terenie rękawiczki rowerowe zapewniają ochronę przed ostrymi gałęziami.

Rodzaje rękawiczek rowerowych

Jazda w rękawiczkach rowerowych w przypadku chłodnych dni jest dla każdego rowerzysty oczywistością. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że istnieje wiele typów rękawiczek rowerowych, które mają swoje uzasadnienie w sezonie letnim. Rękawiczki rowerowe przeznaczone do jazdy w lato są wykonane z cieńszych tkanin i bardziej przewiewnego materiału. W przypadku modeli rękawiczek letnich możemy wyróżnić rękawice z krótkimi i długimi palcami. Te z długimi palcami są dedykowane do uprawiania kolarstw górskiego, gdzie ryzyko zahaczenia o gałęzie jest bardzo duże. Zdecydowana większość rękawiczek rowerowych letnich ma wzmocnienia wewnątrz, które zapewniają pewny chwyt kierownicy i większy komfort podczas jazdy po nierównościach. Rękawiczki przeznaczone do jazdy szosowej to najczęściej te z krótkimi palcami wykonane z elastycznego materiału, które dopasowują się do dłoni.

Zimowe rękawiczki rowerowe

W przypadku jazdy w zimę rękawiczki rowerowe to konieczność. Rękawiczki rowerowe zimowe chronią nie tylko przed zimnem, ale również przed wiatrem i opadami deszczu. Bez względu na poziom zaawansowania - każdy rowerzysta powinien posiadać w swojej szafie zimowe ocieplone rękawiczki. Często bardzo trudno jest znaleźć rękawiczki rowerowe na zimę, które spełnią zadanie w każdych warunkach. Dlatego na sezon zimowy warto uzbroić się w kilka różnych typów rękawiczek rowerowych. Warto mieć w swojej szafie również zimowe wodoodporne rękawiczki. Oprócz wodoodporności istotnym jest aby poziom ocieplenia był wystarczający.

Aktywne filtry

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło