Crossowe

Rowery crossowe Kraków

Rower gravelowy to świetna opcja dla tych, którzy nie lubią utartych schematów i chcą podążać swoimi ścieżkami. Jazda na rowerze typu gravel daje zdecydowanie większe możliwości odkrywania nowych ścieżek niż klasyczny rower szosowy. Choć na pierwszy rzut oka wyglądają na bardzo podobne, to w rzeczywistości rowery gravelowe są przygotowane do znacznie trudniejszego terenu i mocniejszej eksploatacji. Dzięki zastosowaniu szerokich opon i bardziej wyprawowej geometrii, rower gravelowy ma więcej predyspozycji umożliwiających jazdę w terenie. Sprawdźmy, dlaczego gravel to wszechstronny rower i nie można przejść obok niego obojętnie.

Czym charakteryzuje się rower crossowy?

Rowery gravel łączą w sobie cechy zaczerpnięte z rowerów szosowych i rowerów górskich. Z tego połączenia dwóch kompletnie różnych typów sprzętu powstaje uniwersalny rower, którym komfortowo będziemy mogli poruszać się w lekkim terenie, a jadąc po szosie nie odczujemy dużych oporów. Rower gravel poradzi sobie również w przypadku nieco trudniejszych warunków terenowych ze względu na dużo szersze opony i stabilniejszą, wygiętą kierownicę. To wszystko korzystnie wpływa na komfort jazdy. Rowery gravelowe oprócz wyżej wymienionych rzeczy posiadają również bardzo istotne podczas jazdy w terenie hamulce tarczowe, a także specjalny, wytrzymały napęd, jak np. Shimano GRX. Większość rowerów szutrowych to modele rowerów gravelowych posiadających aluminiową ramę, co oczywiście ma wpływ na nieco wyższą masę roweru. Lekkie rowery szutrowe najczęściej powstają już na w pełni karbonowej ramie. Dla ludzi, którzy nie mieli wcześniej styczności z takim rowerem, jazdy rowerami szutrowymi mogą okazać się jedną z najlepszych przygód w życiu.

Jaki rower crossowy wybrać?

Nic dziwnego, że rowery szutrowe są jednymi z częściej wybieranych modeli rowerów. Rowery gravelowe podobnie jak pozostałe typy rowerów dzielą się na różne rodzaje i charakteryzują się różnymi cechami. Przede wszystkim należy pamiętać, że to zupełnie co innego niż rower szosowy typu endurance czy nawet wizualnie podobne rowery przełajowe. Mimo wszystko nie należy ich skreślać jako wyścigowych rowerów, na których możemy powalczyć nawet na zawodach, co najlepiej obrazuje jak bardzo jest to wszechstronny rower. Coraz częściej nawet rowerzyści jeżdżący szybkimi rowerami szosowymi przesiadają się na rower gravelowy, który daje większe możliwości dotarcia w niedostępne dla szosowej opony miejsca. Zamiast ograniczać się do jazdy asfaltem, wybierz rower, który pozwoli Ci odkrywać więcej.

Dlaczego rowery Giant?

Poszukując roweru większość osób zastanawia się jakiego producenta rowerów wybrać. Wybierając rower gravelowy wcale nie musimy wydawać ogromnych sum pieniędzy. W naszym sklepie rowerowym swój wymarzony rower gravel kupisz w przystępnych cenach. Nowy rower szutrowy można kupić już za niecałe 7 tysięcy złotych. Marka Giant projektując rowery gravel skupia się przede wszystkim na wysokiej jakości podzespołach i funkcjonalności.

Cechy rowerów gravelowych są zbliżone do rowerów szosowych. Jednymi z głównych cech, które różnią oba typy rowerów to m.in szeroka opona, bardziej komfortowa geometria i napęd dostosowany do cięższych obciążeń. Obecnie gravel rower wykorzystuje najnowsze technologie, które łączą wygodę z wydajnością. W przypadku rowerów szosowych zazwyczaj pozycje są bardziej agresywne, a napęd i komponenty dostosowane do osiągania większych prędkości. Na dłuższych trasach rower gravelowy wygrywa pod względem komfortu. Rower gravel wyróżnia się nie tylko większą oponą, ale również bardziej "miękkim" napędem oraz wycieczkową geometrią. Rowery gravel charakteryzują się większą odpornością na trudniejsze warunki jezdne, takie jak błoto czy nierówna nawierzchnia. Rower gravel łączy w sobie cechy roweru mtb oraz szosowego. Rower gravel przypomina z konstrukcji rowerów szosowych tylko pozornie. Poza podobnym wyglądem różnic jest wiele, m.in napęd, szerokie opony oraz geometria o charakterze wycieczkowym.

Aktywne filtry

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło