Gravel Cross

Cechy rowerów gravelowych

Rowery gravel to świetna opcja dla tych, którzy nie lubią utartych schematów i chcą podążać swoimi ścieżkami. Jazda na rowerze typu gravel daje zdecydowanie większe możliwości odkrywania nowych ścieżek niż klasyczny rower szosowy. Choć na pierwszy rzut oka wyglądają na bardzo podobne, to w rzeczywistości rowery gravelowe są przygotowane do znacznie trudniejszego terenu i mocniejszej eksploatacji. Dzięki zastosowaniu szerokich opon i bardziej wyprawowej geometrii, rower gravelowy ma więcej predyspozycji umożliwiających jazdę w terenie. Sprawdźmy, dlaczego gravel to wszechstronny rower i nie można przejść obok niego obojętnie. Czym charakteryzuje się rower gravelowy? Rowery gravel łączą w sobie cechy zaczerpnięte z rowerów szosowych i rowerów górskich. Z tego połączenia dwóch kompletnie różnych typów sprzętu powstaje uniwersalny rower, którym komfortowo będziemy mogli poruszać się w lekkim terenie, a jadąc po szosie nie odczujemy dużych oporów. Rower gravel poradzi sobie również w przypadku nieco trudniejszych warunków terenowych ze względu na dużo szersze opony i stabilniejszą, wygiętą kierownicę. To wszystko korzystnie wpływa na komfort jazdy. Rowery gravelowe oprócz wyżej wymienionych rzeczy posiadają również bardzo istotne podczas jazdy w terenie hamulce tarczowe, a także specjalny, wytrzymały napęd, jak np. Shimano GRX. Większość rowerów szutrowych to modele rowerów gravelowych posiadających aluminiową ramę, co oczywiście ma wpływ na nieco wyższą masę roweru. Lekkie rowery szutrowe najczęściej powstają już na w pełni karbonowej ramie. Dla ludzi, którzy nie mieli wcześniej styczności z takim rowerem, jazdy rowerami szutrowymi mogą okazać się jedną z najlepszych przygód w życiu. Rowery gravel wyposażone są w więcej mocowań pod koszyki na bidon, bagażnik czy sakwy. Rower gravel nadaje się tak naprawdę do wszystkiego. Tani rower gravel może okazać się początkiem długiej i wesołej przygody. Dobre rowery gravel poradzą sobie w każdych warunkach. Rower gravel wyróżnia się przede wszystkim wygodną pozycją i uniwersalnością. Rowery gravel przeznaczone zostały do długich, całodniowych wycieczek.

Jaki rower gravel wybrać?

Nic dziwnego, że rowery szutrowe są jednymi z częściej wybieranych modeli rowerów. Rowery gravelowe podobnie jak pozostałe typy rowerów dzielą się na różne rodzaje i charakteryzują się różnymi cechami. Przede wszystkim należy pamiętać, że to zupełnie co innego niż rower szosowy typu endurance czy nawet wizualnie podobne rowery przełajowe. Mimo wszystko nie należy ich skreślać jako wyścigowych rowerów, na których możemy powalczyć nawet na zawodach, co najlepiej obrazuje jak bardzo jest to wszechstronny rower. Coraz częściej nawet rowerzyści jeżdżący szybkimi rowerami szosowymi przesiadają się na rower gravelowy, który daje większe możliwości dotarcia w niedostępne dla szosowej opony miejsca. W rowerach szosowych opony z reguły są węższe, więc dedykowane wyłącznie na asfalt. Zamiast ograniczać się do jazdy asfaltem, wybierz rower, który pozwoli Ci odkrywać więcej. Zastosowanie rowerów gravel jest na tyle wszechstronne, że bez problemu można poruszać się nim po szosie i bezdrożach. W przypadku roweru gravel nie mamy ograniczeń w terenie. Dzięki szerszej oponie i komfortowej geometrii odczujemy większą wygodę na dłuższych trasach. Rowery szosowe gravel są świetnym wyborem dla użytkowników, którzy chcą eksplorować. Gravelowy rower to gwarancja dobrej zabawy i wolności na trasie.

Dlaczego rowery Giant?

Poszukując roweru większość osób zastanawia się jakiego producenta rowerów wybrać. Wybierając rower gravelowy wcale nie musimy wydawać ogromnych sum pieniędzy. W naszym sklepie rowerowym swój wymarzony rower gravel kupisz w przystępnych cenach. Nowy rower szutrowy można kupić już za niecałe 7 tysięcy złotych. Marka Giant projektując rowery gravel skupia się przede wszystkim na wysokiej jakości podzespołach i funkcjonalności. Jednymi z najpopularniejszych grup rowerowych w rowerach gravelowych jest m.in Shimano GRX. Rowery gravel charakteryzują się większą wytrzymałością od rowerów szosowych. Rama roweru posiada bardziej komfortową geometrię. Chcesz kupić rower gravel? Odwiedź nasz sklep rowerowy w Krakowie. Na pierwszy rzut oka rower gravel przypomina rower szosowy. To dlatego, że rower gravel łączy w sobie cechy roweru szosowego oraz górskiego. W przypadku rowerów szosowych ich możliwości jazdy w terenie są ograniczone. Z kolei rower gravel jest przystosowany do pokonywania terenu. W naszym sklepie znajdziesz rower gravel dostosowany do Twoich potrzeb. Ofertę rowerów gravel poznasz na naszym sklepie internetowym.

Gravelowy rower – dla kogo będzie odpowiedni?

Rowery typu gravel będą odpowiednie dla osób chcących przemierzać długie dystanse i eksplorować nowe zakątki. Rower gravelowy daje możliwość jazdy po kilku rodzajach nawierzchni. Rowery szosowe mają mniejszy prześwit na oponę, w związku z czym stoją przed nami pewne ograniczenia terenowe. Dzięki szerokiej oponie rower gravel świetnie poradzi sobie na drogach szutrowych. Kierownica typu baranek z flarą daje natomiast lepsze poczucie kontroli i więcej możliwości chwytu.

Aktywne filtry

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło